I NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2020

1. Witamy w naszej parafii ks. Tomasza Szcześniaka sekretarza ks. Biskupa i dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa w naszej wspólnocie.
  2. W sobotę rozpoczął drugą część praktyki w naszej parafii Diakon Krzysztof Górny.
  3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Nowenna w dni powszednie o 1645 w niedzielę przed Msza św. o godz. 1100.
  4. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1700.
  5. Na Mszy św. o godz. 800 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, w które  można się zaopatrzyć w biurze parafialnym.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
    • W I czwartek modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 1930.
    • W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 1600. W tym miesiącu z uwagi na bezpieczeństwo nie odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Przed Świętami będzie okazja do spowiedzi i komunii św. ale tylko na indywidualne zgłoszenie. Termin podamy później.
    • W I sobotę oddamy cześć Matce Boże.
  7. Wraz z nadejściem Adwentu rozpoczyna się akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dlatego w każdego dnia będzie można nabyć świecę – znak naszej gotowości dzielenia się dobrocią z innymi oraz sianko na stół wigilijny.
  8. Od dzisiaj do 16 grudnia jak co roku w sklepach na terenie naszej parafii przeprowadzona będzie akcja „Dar serca” – zbiórka żywności dla chorych i samotnych. Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na coroczne akcje Caritas.
  9. Na plebani można odebrać nowy numer Pielgrzyma.