KAPITALNY REMONT WNĘTRZA KOŚCIOŁA

czerwiec – sierpień 2019

W poniedziałek 3 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac remontowych w naszym kościele.

Obecnie oczyszczane jest sklepienie kościoła, któremu zostanie przywrócony oryginalny kolor. Następnie będą oczyszczane i malowane ściany kościoła.

14 czerwca w piątek rozpoczęło się oczyszczanie ścian. Zdrapywane są wszystkie wcześniejsze warstwy farby, wszędzie tam gdzie tynk nie przylega do ścian zostaje skuty. W murach zostaną naprawione pęknięcia.

26 czerwca – 2 lipca. Trwa tynkowanie ścian, tam gdzie zostały odsłonięte pęknięcia w murach zostają „zszyte”. Oczyszczanie sklepienia dobiega końca. Zostały wymienione deski, które były zniszczone przez robaki, a belkom przywrócono ich oryginalny wygląd uwidaczniając wszystkie pęknięcia. Trwają również prace przy oczyszczaniu drewnianego stropu w nawie bocznej.

3-11 lipca. Został oczyszczony strych kościoła. Zakończone zostało oczyszczanie sklepienia nawy bocznej. Sklepienie główne, nawy bocznej, chóru bocznego oraz ruchome drewniane części wejścia na chór zostały zaimpregnowane środkiem owadobójczym i zabezpieczone folią ochronną.
Rozpoczęło się oczyszczanie drewnianych elementów wejścia na chór oraz kładzenie gładzi na ściany.

12-26 lipca. Rozpoczęły się prace w prezbiterium oraz w zakrystii. Trwają prace w kruchcie kościoła.

27 lipca – 7 sierpnia. Zakończył się kolejny etap prac remontowych.
Sklepieniu został przywrócony pierwotny wygląd, zakończyło się malowanie ścian. Pod witrażami oraz oknami zostały zamontowane nowe skraplacze.