XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, za dar modlitwy i świadectwo wiary w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwała przez całą noc z ubiegłej niedzieli na poniedziałek.
  2. W Poniedziałek przypada wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła patrona naszej diecezji. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej diecezji pelplińskiej.
  3. W przyszłą niedziele 26 sierpnia o godz. 1100 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony oraz trud pracy naszych rolników. Również tego dnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej z racji czego odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  4. 27 sierpnia odbędzie się w naszej parafii Peregrynacja obrazu Św. Józefa, o godz. 1750 uroczyste wprowadzenia Obrazu do Świątyni, a o godz. 1800 Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.
  5. Zapraszamy do wspólnego odmawiania w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 1745 i Różańca w każdą sobotę o godz. 1730.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w czasie remontu pomagały przy sprzątaniu naszej świątyni oraz tym, które wspierały te działania na różny sposób.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął się właśnie drugi termin przyjmowania kandydatów na studia. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 17 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u Księdza Proboszcza, jak również znaleźć w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanych urlopów i wakacji oraz bezpiecznych powrotów do domu.