Sanktuaria Południowej Europy

Lizbona – Fatima – Manresa – Montserrat – Barcelona – Nicea – Monako – Mediolan

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 11:00. Wylot o godz. 12:55. Lądowanie w Lizbonie o godz. 16:00. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego. Msza Święta. Po południu spacer po dzielnicy Belem, gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża – Torre de Belem, XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, a którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii oraz imponujący Pomnik Odkrywców (obiekty zobaczymy z zewnątrz). Wizyta na platformie widokowej górującego nad miastem pomnika Chrystusa – Cristo Rei. Następnie przejazd do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 4

Msza Święta. Śniadanie. Całodzienny przejazd do Hiszpanii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Manresa, gdzie znajduje się Grota św. Ignacego z Loyoli. Założyciel zakonu jezuitów spędził tutaj prawie rok na modlitwie i umartwieniach. Następnie przejazd do Montserrat. Zwiedzanie położonego w centrum górskiego masywu klasztoru benedyktyńskiego znanego z kultu figury Matki Boskiej zwanej La Moreneta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i całodzienne zwiedzanie stolicy Katalonii. Spacer śladami Gaudiego: katedra Sagrada Familia, Casa Mila (z zewnątrz), Casa Vicens (z zewnątrz), Park Guell. Dalsze zwiedzanie miasta: reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic – najstarsza dzielnica miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Nicei – zwiedzanie w formie spaceru: Promenada Anglików, Ogród Alberta I, plac Massena, katedra św. Reparaty. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Nicei.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Monako – miasta luksusu słynącego hazardem oraz ulicznym torem Formuły 1. Zwiedzanie dzielnicy La Rocher gdzie zobaczymy katedrę św. Mikołaja z grobami rodziny książęcej, Pałac Książęcy (z zewnątrz). Wizyta przy położonym w dzielnicy Monte Carlo słynnym kasynie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry zwanej „poematem w marmurze”, przejście Galerią Vittorio Emanuele do słynnej Opery La Scala i dalej do Castello Sforzesco (zwiedzanie obiektów z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 6-16.07.2022

Cena: 4 390 zł

Stali Klienci: 4 170 zł

CENA OBEJMUJE:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE OBEJMUJE:

• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 140-150 Euro;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1000 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (131,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (329,25 zł).

UWAGI:

• Program ramowy – godziny lotów i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
  • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika;
  • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
  • Jeśli godziny lotów nie ulegną zmianie, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.