MALOWANIE KOŚCIOŁA

czerwiec – lipiec 2019

W poniedziałek 3 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac remontowych w naszym kościele. Prace będą prowadzone przez 2 miesiące.

Obecnie oczyszczane jest sklepienie kościoła, któremu zostanie przywrócony oryginalny kolor. Następnie będą oczyszczane i malowane ściany kościoła.

Przez okres remontu bardzo prosimy zachować ostrożność w kościele. Stosować się do wywieszonych kartek z informacjami. Wejście do kościoła wyłącznie głównymi drzwiami. Chór w czasie remontu będzie zamknięty.

14 czerwca w piątek rozpoczęło się oczyszczanie ścian. Zdrapywane są wszystkie wcześniejsze warstwy farby, wszędzie tam gdzie tynk nie przylega do ścian zostaje skuty. W murach zostaną naprawione pęknięcia.

26 czerwca – 2 lipca. Trwa tynkowanie ścian, tam gdzie zostały odsłonięte pęknięcia w murach zostają „zszyte”. Oczyszczanie sklepienia dobiega końca. Zostały wymienione deski, które były zniszczone przez robaki, a belkom przywrócono ich oryginalny wygląd uwidaczniając wszystkie pęknięcia. Trwają również prace przy oczyszczaniu drewnianego stropu w nawie bocznej.