Pielgrzymka do Czech i na Słowację

Częstochowa – Bratysława – Ołomuniec – Zlin – Kromieryż Morawski Kras – Brno – Kutna Hora – Zamek Karlsztejn – Praga

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 515. Wyjazd o godz. 530. Przejazd do Częstochowy. Msza Święta na Jasnej Górze. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Brna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Stare Miasto z Fontanną Rolandową, gotycki ratusz oraz Niebieski Kościół, będący symbolem nie tylko Bratysławy ale i całej Słowacji. Następnie wizyta na górującym nad miastem zamku. Zwiedzanie znajdującego się w pomieszczeniach zamkowych Muzeum Historycznego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca. Nawiedzenie katedry św. Wacława. Spacer po barokowym centrum Ołomuńca: kolumna Trójcy Przenajświętszej, ratusz Starego Miasta, pałac Arcybiskupi. Następnie wizyta w Zlinie, które zawdzięcza swój prestiż Fabryce Baty, produkującej od 1894 roku obuwie. Wizyta w Instytucie Baty, gdzie prezentowane są ciekawostki związane z marką obuwniczą oraz założycielem Tomaszem Bata, który był określany „Henry Fordem z Europy Wschodniej”. Wizyta w najsłynniejszej budowli miasta – biurowcu nr 21, w którym mieści się nietypowa atrakcja techniczna: winda będąca jednocześnie biurem szefa firmy. Przejazd do Kromieryża, które przez wieki było letnią siedzibą biskupów i arcybiskupów ołomunieckich. Spacer po jednym z unikatowych ogrodów – Kwiatowym lub Przypałacowym. Następnie wizyta w winiarni arcybiskupiej, w której od XIV w. produkuje się naturalne wina według norm watykańskich. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wizyta w jednej z jaskiń Morawskiego Krasu, charakteryzujących się wyjątkowo bogatą szatą krasowych form naciekowych. Przejazd do Brna. Spacer po stolicy Moraw: ulica Radnicka z ratuszem, twierdza Spilberk (z zewnątrz), katedra św. Pawła i Piotra, bazylika pw. Wniebowzięcia NMP, klasztor Augustianów, Stare Miasto. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kutna Hora, gdzie znajduje się znana na całym świecie kaplica czaszek. Nawiedzenie katedry św. Barbary, która wraz z innymi zabytkami miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Zamku Karlsztejn – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków Czech. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Pragi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Hradczany – katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, Loreta, zamek, ogrody, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, Lucerna, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Rejs statkiem po Wełtawie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 1-7.07.2019

Cena: 1790 zł

Stali Klienci: 1700 zł

CENA OBEJMUJE:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 100 EUR;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (53,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (134,25 zł).

UWAGI:

• Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
  • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.